Karbondioksit CO2 Lazer Koruma Gözlüğü

Karbondioksit (CO2) lazerler yaklaşık 10,6 mikrometre dalga boyunda bir ışık demeti üretir. Bu dalga boyu su ve diğer organik moleküller tarafından emilir ve CO2 lazerleri çeşitli tıbbi ve endüstriyel uygulamalar için etkili hale getirir. CO2 lazerler cerrahi, diş hekimliği ve dermatolojinin yanı sıra imalat ve diğer endüstrilerde kesme ve kaynak işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diğer lazerler gibi CO2 lazerler de çok güçlü olabilen yüksek konsantrasyonlu bir ışık demeti üretir. CO2 lazerlerle çalışırken dikkatli olmak ve yaralanmaları önlemek için uygun güvenlik prosedürlerini takip etmek önemlidir. Bu, gözleri lazer ışığının potansiyel zararlı etkilerinden korumak için lazer koruma gözlükleri veya gözlükleri gibi uygun koruyucu gözlüklerin takılmasını içerir.

Karbondioksit lazer koruma gözlüğü, CO2 lazerler tarafından üretilen ışığın dalga boylarını filtrelemek için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanacağınız veya maruz kalacağınız belirli CO2 lazer için doğru gözlük türünü seçmek önemlidir. Lazer koruma gözlükleri de en iyi korumayı sağlamak için uygun şekilde takılmalıdır.

10600nm 11000nm

OD6 DI LB3

CO2 için tam koruma sağlamaktadır.

Uygulama Alanı

  • Karbondioksit Lazerler, CO2 Lazer