Diyot ve ND: YAG Lazer Lazer Koruma Gözlüğü

Fiber lazerler, bir fiber optik kablo aracılığıyla bir ışık demeti üreten lazerlerdir. Genellikle endüstriyel uygulamalarda metaller, plastikler ve seramikler de dahil olmak üzere çeşitli malzemeleri kesmek, kaynak yapmak ve işaretlemek için kullanılırlar. Fiber lazerler bilimsel araştırmalarda ve tıbbi uygulamalarda da kullanılmaktadır.

Diğer lazerler gibi, fiber lazerler de çok güçlü olabilen yüksek konsantrasyonlu bir ışık demeti üretir. Fiber lazerlerle çalışırken dikkatli olmak ve yaralanmaları önlemek için uygun güvenlik prosedürlerini takip etmek önemlidir. Bu, gözleri lazer ışığının potansiyel zararlı etkilerinden korumak için lazer koruma gözlükleri veya gözlükleri gibi uygun koruyucu gözlüklerin takılmasını içerir.

Fiber lazer koruma gözlüğü, fiber lazerler tarafından üretilen ışığın dalga boylarını filtrelemek için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanacağınız veya maruz kalacağınız belirli fiber lazer için doğru gözlük türünü seçmek önemlidir. Lazer koruma gözlükleri de en iyi korumayı sağlamak için uygun şekilde takılmalıdır.

Dalgaboyu: 1064nm

OD:7 800nm,1100nm

Uygulama Alanı

  • 1064nm Lazer Gözlüğü